Iu bë atentat në Shkozet, prokurori që ishte me Landi Muharremin në makinë ishte në hetim (Detaje)

Arjan Ndoja prokuror i Durrësit që sot iu bë atentat në Shkozet është kallëzuar në prokurorinë e Tiranës nga avokati Ilia Ilia, në periudhën kur ky i fundit është dhunuar fizikisht nga Edmond Voga.

Ilia Ilia në atë periudhë kallëzoi penalisht Vogën dhe prokurorin Arjan Ndoja, por hetimi i udhëhequr nga prokuroria e Tiranës ka çuar në gjykatë si të pandehur vetëm Edmond Vogën, ndërsa për Arjan Ndojën, hetimet i kanë kaluar Silvana Lulit.

Hetimet vijojnë në prokurorinë e Durrësit. Atij ju be atentat nga persona ende te paidentifikuar teksa ishte duke ecur ne makine me shoferin e tij dhe Landi Muharremin, nje person me precedente te meparshem penale.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës