Ja molotovët artizanalë që militantët e PD sulmuan KZAZ-në në Vaun e Dejës (FOTO)

Ja molotovët artizanalë që militantët e PD sulmuan KZAZ-në në Vaun e Dejës (FOTO)

Dy ditë më parë u sulmua nga militantët e PD-së me molotov KZAZ-ja nr. 6 në Vaun e Dejës dhe efektivët e policisë. Nga ngjarja u lënduan tre policë, ndërsa u arrestuan 15 persona dhe kryetari i bashkisë Zef Hila u shkarkua nga kryeministri Edi Rama.

Report Tv ka siguruar fotot e molotovëve artizanalë që u hodhën nga militantët e PD-së në KZAZ-në që ndodhet në Bushat.  Në foto duket shishja teksa me natriban është ngjitur kapsolla e fuqishme dhe në momentin që shpërthen ndez benzinën duke çarë shishen. Ndërkohë që mbrëmë u sulmua me molotov edhe KZAZ-ja në Dibër dhe punonjësit e policisë së shtetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Rama: Në korrik të 2023-shit nis puna për portin e ri në Porto Romano, ftoj Kurtin më 12 dhjetor në prezantimin e madh të projektit

Rama: Në korrik të 2023-shit nis puna për portin e ri në Porto Romano, ftoj Kurtin më 12 dhjetor në prezantimin e madh të projektit