Ja molotovët artizanalë që militantët e PD sulmuan KZAZ-në në Vaun e Dejës (FOTO)

Dy ditë më parë u sulmua nga militantët e PD-së me molotov KZAZ-ja nr. 6 në Vaun e Dejës dhe efektivët e policisë. Nga ngjarja u lënduan tre policë, ndërsa u arrestuan 15 persona dhe kryetari i bashkisë Zef Hila u shkarkua nga kryeministri Edi Rama.

Report Tv ka siguruar fotot e molotovëve artizanalë që u hodhën nga militantët e PD-së në KZAZ-në që ndodhet në Bushat.  Në foto duket shishja teksa me natriban është ngjitur kapsolla e fuqishme dhe në momentin që shpërthen ndez benzinën duke çarë shishen. Ndërkohë që mbrëmë u sulmua me molotov edhe KZAZ-ja në Dibër dhe punonjësit e policisë së shtetit.

  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjonaj: Gjyqtarët dhe prokurorët e larguar nga vettingu që janë pasuruar në kurriz të shqiptarëve të dalin përballë drejtësisë! Pasuria e tyre të sekuestrohet