Ja pronari i arrestuar për mashtrimin e TVSH-së, ndërtoi rrugën 'me gropa' në Berat

Një ndër emrat e arrestuar nga operacioni i një dite më parë, është edhe biznesmeni Paqsor Buzi. Ai është pronar dhe administrator i kompanisë  GPG Company. Kjo kompani është ndërtuesi i Bypass-it të Tepelenës si dhe segmentit nga stadiumi i vjetër tek stadiumi i ri në qytetin e Beratit. Kjo rrugë, siç ka raportuar më herët kjo Report Tv, është shembur duke u hapur një gropë e madhe në rrugë, për shkak të cilësisë së dobët.


Lajmi kryesor:

Shit-blerje me fatura fiktive/ Zbardhet skema si mashtruan me TVSH-në 15 biznesmenët në Tiranë (EMRAT)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Shpronësohen pronarët e Sarajeve të Toptanëve, Veliaj: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës