Jeff Bezos në krye të miliarderëve të botës, i kalon Elon Musk! Pasuria e tij arriti në 200 miliardë USD

Jeff Bezos në krye të miliarderëve të botës, i kalon Elon Musk! Pasuria e tij arriti në 200 miliardë USD

Themeluesi i Amazon Jeff Bezos është rikthyer sërish si njëriu më i pasur i botës, duke kaluar Elon Musk, sipas renditjes së milionerëve të Blloomberg. Renditja e njerëzve më të pasur të botës vjen për herë të parë që nga vitit 2021. Sipas Bloomberg, pasuria neto e Bezos është 200 miliardë dollarë, ndërsa e Musk është 198 miliardë dollarë.

Në vendin e tretë në Indeksin e Miliarderëve të Bloomberg është pronari i LVMH dhe koleksionisti i artit, Bernard Arnault, pasuria neto e të cilit arrin në 197 miliardë dollarë.

Bezos, Musk dhe Arnault kanë kërcyer në krye të renditjes së Bllomberg vitet e fundit që mat pasurinë personale bazuar në ndryshimet në tregje dhe ekonomi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Shijaku ‘pushtohet’ nga tymi, zjarr në vendgrumbullimin e mbetjeve

Shijaku ‘pushtohet’ nga tymi, zjarr në vendgrumbullimin e mbetjeve