'Jemi në dorë të krimit, merrni në dorë fatet e vendit'/ Lefter Maliqi bën thirrje për protesta

Pas daljes së përgjimeve të reja nga 'Bild', ka reaguar edhe deputeti Lefter Maliqi që hyri në Kuvend pak muaj më parë nga listat e PD-së nga posti i n/ drejtorit të Burgjeve, ku qëndroi për dy vite. Ai thotë se shteti ka rënë dhe se jemi në dorë të krimit. Maliqi i bën thirrje popullit që të marrë në dorë fatet e vendit duke protestuar.

"Parlamenti duhet të shpërndahet. Vendi te kalojë në zgjedhje të parakohshme. Përgjimi i shitblerjeve të votave, ndërhyrja e grupeve kriminale tregon se deputetët, drejtorët, kryetarët e Bashkive etj zgjidhen, vendosen dhe emërohen nga krimi. Cdo institucion ka rënë. Jemi në dorë të krimit, paaftëve, servilëve, oligarkëve.

Shkaku është sistemi i kalbur elektoral, korrupsioni dhe krimi i organizuar. E ardhmja e vendit është në rrezik, jemi të pasigurt nën kthetrat e krimit. Shqiptarët të marrin në dorë o sot o kurrë fatet e vendit. Protesto fuqishëm kundër krimit të organizuar mos u ndal për drejtësi, për votë të lire, për të ardhmen e sigurt" shkruan Maliqi.

Vetëm një ditë pasi mbërriti Lulzim Basha në Gjermani, gazeta gjermane 'Bild' publikoi dje disa audio-përgjime të reja mes kryetarit të bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe Astrit Avdylajt, njëri nga anëtarët e bandës së Shijakut, por edhe me zyrtare te tjera duke shkaktuar reagime të shumta nga opozita.

 • Sondazhi i ditës:

  Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

 • Otllaku: 06/06/2019 12:51

  O Lefter mavrija nuk je ti per politikan, ti je nje itrashe idjot qe nuk e ke shokun. Mire ta beri Luli qe te hodhi ne qenef ty. Shkurt ...plere.

  Përgjigju
 • LORA: 06/06/2019 12:14

  "O sali tu befsha ferre,merr pushtetin dhe njehere",-ja keshtu kendonte lefter maliqi ne fushaten e 2013-es,ne qarkun e Beratit. Nga kenga e lefterit ,e mori edhe dr.mortja goditjen e merituar prej vitesh;vaterlone e tij.

  Përgjigju
 • ERP: 06/06/2019 11:42

  Ja nje nga te infiltruarit e nxorri koken. Nje gje eshte e vertete, reforma ne drejtesi u ka peshtjelluar te gjitheve o plehra. Do Zoti i madh i shkohet deri ne fund, edhe nese do kete kosto...

  Përgjigju
 • emigranti: 06/06/2019 11:34

  Lere mandatin legen dhe bashkohu me banditet e rruges qe te rrezosh institucionet me dhune.Ne Gjermani nuk ndikohet politika nga manipulimet e lulit.Shprehja popullore" hajde baba te te tregoj tokat(krimin)eshte e dale boje

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tabaku: Shqiptarët shpenzuan 30 milionë mjekime anti-COVID, qeveria rimbursoi vetëm 1%! Kjo nuk duhet të jetë qeveria jonë