Jeni beqarë? Ja cilat janë qytetet më të mira të Evropës për të gjetur dashurinë tuaj të jetës, Barcelona renditet e para, ja në cilin vend është Tirana

Jeni beqarë? Ja cilat janë qytetet më të mira të Evropës për të gjetur dashurinë tuaj të jetës, Barcelona renditet e para, ja në cilin vend është Tirana

Foto ilustruese

Jo të gjitha qytetet janë krijuar të barabarta kur bëhet fjalë për dashurinë. Takimi me njerëz të rinj nuk ka qenë kurrë më i lehtë se më parë dhe kjo varet dhe nga vendndodhja juaj.

Sipas një studimi duke përpiluar të dhëna për numrin e beqarëve, aplikacionet e takimeve, jetën sociale dhe opinionet e banorëve është publikuar një listë e qyteteve më të mira në të gjithë Evropën për beqarët për vitin 2022.

Renditja e qyteteve është bazuar në  përdorimin e aplikacioneve të takimeve si Tinder dhe/ose Badoo; përqindjes së popullsisë së njerëzve beqarë për frymë; popullsisë së përgjithshme të qytetit; të dhënat nga kërkimi i aplikacionit të takimeve në Statista; shpërndarja e moshës; mundësitë e jetës së natës për person dhe përballueshmëria.

1. Barcelona, është qyteti numër një për beqarët në Evropë! Duke marrë parasysh se qyteti bregdetar është një destinacion kaq popullor pushimesh.

2. Londra, Angli

3.  Berlin, Gjermani

4.  Madrid, Spanjë

5.   Pragë, Republika Çeke

6.    Paris, Francë

7.   Mançester, Angli

8.  Stokholm, Suedi

9.   Lisbonë, Portugali

10.  Oslo, Norvegji

11.  Romë, Itali

12.  Stamboll, Turqi

13.  Dublin, Irlandë

14.  Gjenevë, Zvicër

15.  Sevilje, Spanjë

16.  Glasgow, Skoci

17.  Amsterdam, Holandë

18.  Helsinki, Finlandë

19.  Bruksel, Belgjikë

20.  Athinë, Greqi

21.  Bristol, Angli

22.  Riga, Letoni

23.  Vjenë, Austri

24.  Budapest, Hungari

25.  Mynih, Gjermani

26.  Kopenhagë, Danimarkë

27.  Liverpool, Angli

28.  Edinburgh, Skoci

29.  Hamburg, Gjermani

30.  Nottingham, Angli

31.  Belfast, Irlanda e Veriut

32.  Bukuresht, Rumani

33.  Lille, Francë

34.  Galway, Irlandë

35.  Birmingham, Angli

36.  Varshavë, Poloni

37.  Leeds, Angli

38.  Roterdam, Angli

39.  Vilnius, Lituani

40.  Cork, Irlandë

41.  Malmo, Suedi

42.  Bordo, Francë

43.  Lubjanë, Slloveni

44.  Bergen, Norvegji

45.  Talin, Estoni

46.  Leuven, Belgjikë

47.  Zagreb, Kroaci

48.  Sofje, Bullgari

49.  Antwerp, Belgjikë

50.  Tiranë, Shqipëri

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri