Johnny Depp nënshkruan marrëveshjen marramendëse me 'Dior'

Johnny Depp nënshkruan marrëveshjen marramendëse me 'Dior'

Marka luksoze “Dior” ka nënshkruar me aktorin Johnny Depp një marrëveshje marramendëse, duke shënuar paktin më të madh të parfumeve për meshkuj.

Bëhet fjalë për një kontratë trevjeçare me vlerë mbi 20 milionë dollarë, gjë që eklipson marrëveshjen prej 12 milionë dollarësh të Robert Pattinson për të shërbyer si zëdhënës i paktit 7 milionë dollarësh të ‘Dior Homme’ dhe Brad Pitt për të promovuar ‘Chanel No. 5’.

Një burim i njohur me industrinë e parfumeve thotë se shumica e figurave të njohura me marrëveshje parfumesh nxjerrin rreth 2-4 milionë dollarë në vit si Chris Pine, marrëveshja e të cilit me “Armani-n” vlerësohet në 4 milionë dollarë në vit gjatë 3 viteve.

Që nga viti 2015, Johnny ka shërbyer si imazh i “Dior Sauvage”, me një fushatë reklamuese që mbështetej në imazhin e tij si një roker.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Kundërshtia ndaj një kryetari nuk mund të kthehet në kundërvënie ndaj PD’, Çollaku: Duhet të gjejmë mundësi bashkekzistence

‘Kundërshtia ndaj një kryetari nuk mund të kthehet në kundërvënie ndaj PD’, Çollaku: Duhet të gjejmë mundësi bashkekzistence