Kalendari i ndeshjeve play-off dhe play-out në Kategorinë e Parë

Kalendari i ndeshjeve play-off dhe play-out në Kategorinë e Parë

Flamurtari - Apolonia

Kategoria e Parë mbylli sezonin e rregullt, teksa janë mësuar edhe skuadrat dhe përballjet që do luhen në zonën play-off dhe play-out.

Flamurtari i vendit të tretë do të luajë kundër Apolonisë një sfidë teke që do të luhet në qytetin e Vlorës, ndërsa Tomori i vendit të katërt do të presë në shtëpi Korabin e vendit të pestë në një ndeshje, që vlen një vend në finalen e play-off.

Në fushë neutrale do të luhen takimet e play-out Burreli-Pogradeci dhe Lushnja-Valbona, që do të vendosin se kush do të luajë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm. Ndeshjet e play-off do të luhen në datën 23 maj, ndërsa ato të play-out në 24 maj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë