Kalon 40 vite për të ndërtuar objekte gjigande

Kalon 40 vite për të ndërtuar objekte gjigande
Në vitin 1969, një burrë i quajtur Bruno nga Italia, filloi me shitjen e ushqimit dhe verës nën pemë.
Ky eksperiment i vogël ishte ajo çfarë bëri që ai të hapte një restorant  familjar.
Por ky restorant përfundoi duke u bërë njëri nga pasionet e tij të përjetshëm.
 
Por gjithçka ndryshoi pasi ai takoi një farkëtar dhe mësoi të saldonte.
Për 40 vite me radhë ai ka ndërtuar rrugë dhe objekte të tjera ku klientët e tij mund të bëjnë xhiro.

Bruno e filloi këtë aktivitet si një formë për të tërhequr klientët që do të hanin në restorantin e tij, askush nuk e mësoi atë se kjo do të ishte tepër e leverdishme.
FOTO TË TJERA

ure hekuri
urë hekuri
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com )

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Fantazia e Këlliçit per transportin publik falas, një faturë prej më shumë se 35 milionë euro në vit

Fantazia e Këlliçit per transportin publik falas, një faturë prej më shumë se 35 milionë euro në vit