Kampusi i Universitetit Bujqësor gati në tetor, Rama nxjerr fotot: Do presë 2200 studentë

Kampusi i Universitetit Bujqësor gati në tetor, Rama nxjerr fotot: Do presë 2200 studentë

TIRANË- Në tetor, në nisjen e sezonit të ri studentor, Kampusi i Universitetit Bujqësor do të mirëpresë studentët e parë. Punimet kanë përfunduar dhe tashmë 8 godina do të jenë gati dhe do të hapin dyert në nisje të vitit të ri akademir.

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka publikuar foto nga godinat e reja, ku iu uron miqve të tij në rrjetet sociale, një ditë të mbarë.

 “Mirëmëngjes dhe me Kampusin e Universitetit Bujqësor, ringritur nga e para me 8 godina, që në tetor do të jetë gati për 2200 studentë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Kampusi do të shërbejë edhe si qendër komunitare, e përdorshme nga e gjithë njësia. Kampusi është pjesë e Paktit për Universitetin me një investim prej 10 milionë dollarësh.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shamshallua: 31/08/2022 13:47

  Konvikteve ju thote kampus ky pelegrini?!

  Përgjigju
  • Sunny tirana: 31/08/2022 15:39

   Po, o koqe. Eshte kompleks, si kurre me pare.

 • agim: 31/08/2022 08:39

  Turpi i atij qe i permende,bile nuk jane byllur mire,turp dhe vetem turp me u diskutuar hapja

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Zbardhen prapaskenat, 2 futbollistët që shkarkuan Antonio Conten nga Tottenham

Zbardhen prapaskenat, 2 futbollistët që shkarkuan Antonio Conten nga Tottenham