Kanabis fshehur në timon dhe në sarbatorin e makinës, dy të ndaluar në Kakavijë dhe Muriqan (VIDEO)

Gjatë kontrolleve të policisë kufitare në Kakavijë dhe në Muriqan, policia ka zbuluar lëndë narkotike të fshehur në makinë. 

Në Pikën Kufitare të Kakavijës, në bazë të analizës së riskut nga ana e policisë kufitare, u përzgjodh për kontroll të detajuar një automjet që drejtohej nga ana e një person me inicialet O.M.

Gjatë kontrollit të automjetit të markës Nissan nga ana e shërbimeve të policisë kufitare e doganore, si dhe të antitrafikut doganor, duke përdorur edhe skanerin, u gjend i fshehur në sarbatorin e automjetit një bidon plastik i cili në brendësi të tij kishte Cannabis Sativa. Autori u arrestua në flagrancë pë veprën penale "Trafikim i narkotikëve".

Në Pikën Kufitare të Muriqanit, po si rezultat i kontrolleve të shtuara u procedua penalisht personi me incialet L.K., pasi gjatë kontrollit të automjetit Opel, në brendësi të timonit iu gjet një qese me Cannabis Sativa. "Materialet procedurale i kaluan Prokurorive respektive për veprime të mëtejshme për veprën penale "Trafikim i narkotikëve”, njofton policia.

1582463718_kanabis1.jpg

1582463707_kanabis2.jpg

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Përgjimet e “Vigjëlentit” për të internuarit e Zvërnecit/ Dokumentet e Sigurimit: Xhaviti tha se Pilo Peristeri e ka ndarë kot gruan, mori një tjetër 20 vjet më të re, motrën e…