Kaos në stadiumin Flamurtari, festa e legjendave për 100 vjetorin shtyhet me disa minuta

Kaos në stadiumin Flamurtari, festa e legjendave për 100 vjetorin shtyhet me disa minuta

Stadiumi 'Flamurtari' në Vlorë

Një situatë e pazakontë dhe deri diku qesharake ka ndodhur sot në stadiumin ‘Flamurtari’ të Vlorës.

Kjo sepse shumë ish-legjenda të klubit, të cilët kishin ftuar ish-futbollistë brenda dhe jashtë kufinjve, kishin menduar të organizonin një ndeshje në nder të 100-vjetorit të krijimit të klubit sportiv Flamurtari.

Mirëpo teksa po bëheshin gati për të zbritur në fushë është mësuar se edhe Flamurtari aktual kishte programuar stërvitjen. Kjo ka zhgënjyer pa masë të pranishmit, ndërsa mësohet se për këtë ceremoni nuk ka qenë në dijeni presidenti i klubit Flamurtari Sinan Idrizi.

Pas kaosit të krijuar mes palëve është gjetur një zgjidhje dhe pas ceremonisë ka nisur ndeshja mes legjendave.


Lajmi kryesor:

100 vjetori, ikonat e Flamurtarit përballë kombëtares së viteve 80-90! Ruci: Jemi klub me histori të madhe


Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit