Kapen 83.5 kg heroinë në pikën kufitare të Hanit të Elezit në Kosovë, 7 të arrestuar, 2 në kërkim

Kapen 83.5 kg heroinë në pikën kufitare të Hanit të Elezit në Kosovë, 7 të arrestuar, 2 në kërkim

KOSOVË- Në pikën kufitare të Hanit të Elezit, autoritetet kosovare kanë kapur 83.5 kilogramë drogë, që dyshohet të jetë e llojit heroinë. Droga u gjet në një maune që kishte mbërritur nga Turiqa, ndërsa destinacioni ishte Prishtina.

Në një deklaratë për mediat, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizaj, Shukri Jashari bëri me dije se janë arrestuar 7 persona, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim.  

“Gjatë kontrollit të Doganës së Kosovës është dyshuar se në mjetin transportues, përveç mallrave të ndryshme, kanë qenë edhe 32 reflektorë, ku në to të paketuara kanë qenë nga pesë qese, të dyshuara me substancën e llojit heroinë, gjithsej 160 paketime”, tha Jashari në një konferencë për media.

 Droga është gjetur nga një kontroll rutinë i doganierëve, të cilët kanë arritur ta identifikojnë dhe më pas kanë lajmëruar policinë. Droga ishte e ndarë në 160 pako.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Këshilltari presidencial ukrainas Podolyak: Rusët kanë humbur 115 mijë burra midis të vdekurve dhe të plagosurve