Katar 2022/ 'Botërori No Stop', gjithë golat e ndeshjeve të 21 nëntorit (VIDEO)

Çdo mbrëmje në orën 11:00, në emisionin ‘Botërori, No Stop’ në Report Tv do të keni mundësi që të ndiqni momente më pikante të çdo sfide të kampionatit botëror ‘Qatar 2022’.

Ndeshjet se ditës së dytë të Kampionatit Botëror kanë prodhuar spektakël dhe plot 11 gola. Irani ka rezultuar shumë i dobët për Anglinë në Botëror. Kombëtarja e drejtuar nga Southagate ka fituar me shifrat e thella 6-2 për 3 pikët e para në grupin B. Sa i takon përballjes Holandë-Senegal, të besuarve të Louis van Gaal i janë dashur shumë pak minuta për të parë golin e parë të sfidës nëpërmjet sulmuesit Gapko . 23-vjeçari pjesë e PSV në Holandë ka realizuar me kokë. Goli erdhi edhe për shkak të daljes së gabuar të portierit senegalez. Ndërsa ndeshja e fundit për sot ajo e vlefshme grupin B mes Uellsit dhe SHBA-ve është mbyllur 1-1 në stadiumin “Ahmand Bin Ali” në Katar.