KATAR 2022/ 'Nuk mbrohet kështu, më mirë merrni telefonin dhe shkoni bëni foto me Messi-n!' Si e motivoi trajneri i Arabisë Saudite përmbysjen kundër Argjentinës (VIDEO)

KATAR 2022/ 'Nuk mbrohet kështu, më mirë merrni telefonin dhe shkoni bëni foto me Messi-n!' Si e motivoi trajneri i Arabisë Saudite përmbysjen kundër Argjentinës  (VIDEO)

Trajneri i Arabisë Saudite Herve Renard

Së fundmi po qarkullon në rrjet një video e trajnerit Renard, për ashpërsinë që tregoi në dhomat e zhveshjes pas përfundimit të pjesës së parë mes Arabisë Saudite dhe Argjentinës.

Duket se fjalimi i tij ka qenë tejet motivues, aq sa arabët përmbysën rezultatin 2-1 në pjesën e dytë. Renard dëgjohet duke thënë: “Mendoni se mbrohet ashtu? Më mirë merrni një telefon dhe shkoni bëni foto me Messi-n…Nuk është relaks, është kupa e Botës. Forca djema!”

 

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto