KATAR 2022/ Vulos goli me kokë, Australia merr fitoren e parë në Botëror! Mposht 1-0 Tunizinë (VIDEO)

Australia ka marrë 3 pikët e para në Botërorin e Katarit, pasi ka fituar minimalisht 1-0 kundër Tunizisë. Afrikanët e nisën në sulm sfidën në stadiumin ‘Al Janoub’, por një kundërsulm në minutën e 23 e gjeti të papërgatitur. Djuk realizoi me kokë, duke zhbllokuar sfidën dhe njëkohësisht duke vulosur edhe fitoren për kombëtaren e tij.

Edhe pse Tunizia pati shumë kohë në dispozicion nuk mundi ti ndryshonte udhë takimit. Pas dy ndeshjeve në grup D Tunizia renditet e fundit me 1 pikë, ndërsa Australia të paktën përkohësisht është në vendin e dytë.

Sfida tjetër e këtij grupi mes Francës dhe Danimarkës nis në orën 17:00.

 

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Zelensky: Një milion e gjysmë adoleshentë të rrezikuar nga depresioni, lufta po shkatërron fëmijërinë

Zelensky: Një milion e gjysmë adoleshentë të rrezikuar nga depresioni, lufta po shkatërron fëmijërinë