Kategoria e Dytë/  22 gola në grupin A, fitojnë Vora dhe Sopoti! Ada mbetet në fund (RENDITJA)

Kategoria e Dytë/  22 gola në grupin A, fitojnë Vora dhe Sopoti! Ada mbetet në fund (RENDITJA)

Foto ilustruese

Kategoria e Dytë e futbollit në Shqipëri zhvilloi sot pesë sfidat e javës së 13-të në grupin A. Kryesuesit e Vorës fituan 2-5 me Adën në Velipojë, teksa edhe Sopoti mori tri pikë me fitoren 2-1 me Naftëtarin.

Në sfidat e tjera, Valbona mundi 3-1 Ilirinë, ndërsa Shënkolli fitoi 2-1 me Murlanin. Tri pikë edhe për Veleçikun që mundi 1-4 Bulqizën. Pas kësaj jave, Vora kryeson klasifikimin, ndërsa ndjekin Sopoti, Valbona dhe Veleçiku.

Kategoria e Dytë - grupi A:

Sopoti 2-1 Naftëtari

Ada 2-5 Vora

Valbona 3-1 Iliria

Shënkolli 2-1 Murlani

Bulqiza 1-4 Veleçiku

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Veliaj me Sekretarin e Shtetit gjerman, Niels Annen: Në vjeshtë nis zbatimi i sistemit të transportit publik të shpejtë

Veliaj me Sekretarin e Shtetit gjerman, Niels Annen: Në vjeshtë nis zbatimi i sistemit të transportit publik të shpejtë