Kënga më e famshme e Krishtlindjeve ka një histori të trishtë...

Mariah Carey

Mariah Carey njihet ndryshe edhe si “Mbretëresha e Krishtlindjeve”.

Deri tani këngëtarja ka publikuar 3 albume me këngë Krishtlindjesh, duke u bërë akoma më e famshme.

Të gjithë e dimë që kënga e saj, “All I Want For Christmas” është hiti më i famshëm i festave.

Dyqanet, lokalet, qëndrat tregtare madje dhe shtëpitë pushtohen për 1 muaj rresht nga tingujt e saj, por jo të gjithë e dinë historinë e kësaj këngë.

Historia është e thellë dhe dramatike, shumë ndryshe nga sa atmosfera që ajo krijon. 

Hiti është frymëzuar nga fëmijëria tronditëse e këngëtares dhe vështirësitë që ka hasur.

Mariah vjen nga dy prindër që u përkasin racave të ndryshme dhe është ndjerë gjithmonë e diskriminuar nga të tjerët. 

Dramat në familjen e saj nuk kanë munguar dhe kjo e bëri këngëtaren të mbyllej në vete.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve