Këngëtarja me origjinë shqiptare
do përfaqësoj Qipron në “Eurovision”

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira do të përfaqësoj Qipron në Eurovisionin e 2018 që do të mbahet në Lisbonë më 8, 10 dhe 12 maj. Pas disa kërkimeve Report Tv gjeti se emri i vërtetë është Entela Fureraj.

The greek observer shkruan se ajo dhe kompozitori i njohur Alex Papaconstantinou, kanë nisur punën për regjistrimin e këngës. Kënga, e shkruar nga Alex Papaconstantinou, është një hit super-valle me stil etnik dhe titullohet "Fuego".

ELENI OKELENI OK

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Berisha e Basha aq shumë e ‘duan’ PD sa po e ‘mbysin’! Vetëm largimi i tyre e shpëton