Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, arrestohet 48 vjeçari në Tiranë! Pritet ekstradimi i tij

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës me qëllim ekstradimin drejt Italisë ku është caktuar masa e sigurisë “arrest në burg” për veprat penale të Trafikimit të lëndëve narkotike dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Gjykata e Milanos ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për 48 vjeçarin e identifikuar si B.U i cili banonte në Tiranë.

Ndërkohë Interpol Tirana po vijon me procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sot Kurban Bajrami, besimtarët falin namazin në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit'

Sot Kurban Bajrami, besimtarët falin namazin në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit'