Kiev: Sulmi rus në Zaporizhzhia, shkatërrohet infrastruktura

Kiev: Sulmi rus në Zaporizhzhia, shkatërrohet infrastruktura

1680247143_wrtkl.JPG

Distrikti Zaporizhzhia, në juglindje të Ukrainës, ku ndodhet termocentrali më i madh bërthamor në Evropë, u bombardua nga ushtria ruse gjatë natës dhe herët në mëngjes. Kjo është raportuar nga Administrata Ushtarake Rajonale e cituar nga mediat ukrainase. Sipas autoriteteve lokale, njësitë ushtarake të Federatës Ruse kanë nisur një sërë sulmesh me një sistem raketash kundërajrore duke shkaktuar shkatërrimin e infrastrukturës civile. "Strukturat civile janë shkatërruar: shpërtheu një zjarr, shtëpitë aty pranë u dëmtuan nga vala goditëse. Nuk ka viktima", tha administrata.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Ndaloni dominimin e SHBA-së, fokusohuni në Kinë dhe Indi! Presidenti bjellorus kërkon armëpushim me Ukrainën, Rusia nuk pranon


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë