Kim Kardashian diagnostikohet me sëmundjen e rrallë, shfaqet duke qarë

Kim Kardashian diagnostikohet me sëmundjen e rrallë, shfaqet duke qarë

Kim Kradashian

 Kim Kardashian ka zbuluar kohë më parë se vuante nga një sëmundje e lëkurës, e cila prek rreth 8 milionë amerikanë.

Kim vuan nga sëmundja e psoriazës e cila fatmirësisht mund të kurohet. 38-vjeçarja poston shpesh mënyren se si ajo kurohet për të informuar ndjekësit e saj për gjendjen shëndetësore, por edhe për t’i ardhur në ndihmë kujtdo që vuan nga kjo sëmundje.

"Jam ndjerë kaq e lodhur, aq e dhimbshme dhe duart e mia janë vërtetë të fryra", është shprehur Kim.

Sipas CNN Enterteinment,  në sezonin e 17 të "Keeping up with Kardashians", ajo shfaqi disa simptoma shqetësuese dhe vendosi të merrte një mendim profesional, por rezultatet nuk ishin pozitive.

Kim Kardashian

Kim u diagnostikua me lupus dhe artrit reumatoid, sëmundje të cilat prekin sistemin imunitar dhe organet e trupit.

Kujtojmë se Kim është një nga personazhet më të njohur e me më shumë fansa në botën e showbiz-it dhe fansat preken nga gjendja e saj shëndetësore.

Kim gjatë kontrolleve

1/2
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Pse nuk kemi shpresa të mëdha?

Pse nuk kemi shpresa të mëdha?