Kishte fshehur drogë në bagazhin e makinës, arrestohet 27-vjeçari në Lezhë

Lënda narkotike e sekuestruar

Një 27 vjeçar është vënë në pranga të policisë së Lezhës, pasi në bagazhin e makinës në të cilën udhëtonte kishte lënë narkotike.

Policia ka ndaluar Hidisen Dervishin në vendin e quajtur "Rrethrrotullimi i Shëngjinit" dhe gjatë kontrollit në automjetin tip "Benz" bagazh është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 kg lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Hidisen Dervishi, 27 vjeç, banues në Shkodër, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë