‘Klinika 24’/ Shëndeti seksual dhe shtatzënitë e padëshiruara në moshë te re! Këshilla nga mjekja obseter gjinekologe

Shëndeti seksual dhe pasojat e sjelljeve të pakujdesshme në moshë të re ishin tema e diskutimit në ‘Klinika 24’ në Report Tv këtë të shtunë. Mjekja obseter gjinekologe Afërdita Manaj dha disa këshilla, ku u ndal në disa çështje si:

1.A ndikojnë sëmundjet seksuale në moshë të re të patrajtuara mirë në vështirësinë e konceptimit të një fëmije në të ardhmen.

2. Shtatzënitë e padëshiruara në moshë te re.

3. Seksi oral, çfarë sëmundjesh rrezikon.

Në pjesën e dytë të emisionit ‘Klinika 24’ u diskutua mbi aktiviteti fizik si një domosdoshmëri për shëndet të mirë, me eksperten e aktivitetit fizik dhe shëndetit mendor Kelima Aliaj.

1. Palestër- mania më shumë të mira apo dëm?

2.Aktiviteti fizik sipas grup moshave.

3.Ushtrime të thjeshta për personat që punojnë ulur në zyrë.

4.Ushtrime parandaluese për problemet e boshtit kurrizor që mund të formohen nga qëndrimi i gjatë në karrige…

Për më tepër ndiqni emisionin e plotë. “Klinika 24” emisioni i shëndetit nga Doreada Mio, çdo të shtunë ora 20:00, në Report Tv.

 

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Ilir Meta, ylli shqiptar i nacionalistëve maqedonas!

Ylli Pata: Ilir Meta, ylli shqiptar i nacionalistëve maqedonas!