Klinika 24/ Si ushqehen studentët shqiptarë? Kërkuesit shkencorë trondisin me studimin e kryer

Rezultatet shqetësuese të Studimit të Universitetit të Kembrixhit tregojnë sesi ngrënia jashtë shtëpisë dhe ushqimet ultra të përpunuara po dëmtojnë shëndetin e të rinjve nga Universitetet e Tiranës.

Të ftuar në studion e “Klinika 24” në Report Tv, Erand Llanaj dhe Taulant Muka, kërkues shkencorë konkluduan se duhet të ndërhyet konkretisht nga institucionet.

 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:07
Sa ndikojnë modelet e ofruara nga media dhe interneti te adoleshentët dhe të rinjtë?

Rezultatet shqetësuese të Studimit të Universitetit të Kembrixhit tregojnë sesi ngrënia jashtë shtëpisë dhe ushqimet ultra të përpunuara po dëmtojnë shëndetin e të rinjve nga Universitetet e Tiranës.

Po sa ndikojnë modelet e ofruara nga media dhe interneti te adoleshentët dhe të rinjtë? Psikologia Valbona Treska, e ftuar në studion e “Klinika 24” në Report Tv,  këshillon prindërit për më shumë vemendje dhe biseda me fëmijët.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit