Klosi në 'Repolitix' pranon dështimin me mbeturinat në lumenj: T'i vëmë gishtin kokës!

Në lidhje me mbetjen urbane dhe 'bombat ekologjike' që Report Tv i ka denoncuar prej ditësh, ministri Klosi pranoi dështimin me menaxhimin e tyre duke thënë se fatkeqësisht nuk gjen forcën që kjo problematikë të menaxhohet ndryshe. Klosi tha se nëse personat përgjegjës nuk i vënë gishtin kokës, atëherë ta harrojnë turizmin.

"Nëse nuk ndryshon vendi i depozitimit të mbetjeve urbane në qytetet tona dhe të mos përdoren më shtratet e lumenjve dhe komunave ku ende e kanë lumin si vend të deponimit të mbetjeve.  Ende nuk po gjejmë forcën ta menaxhojmë ndryshe këtë problematike që nxit shumë debat me të drejtë. Mbetjet spitalore janë më të kontrolluara dhe kanë një tjetër mënyrë trajtimi, por për aq kohë sa vendet e grumbullimet e mbeturinave janë pranë lumenjve janë problem, pasi një shi bie dhe i çon në det. E kemi tashmë të përcaktuar në kodin penal që dëmtimi i pyjeve dhe vend depozitimi i mbetjeve në mënyrë të gabuar të dënohet me ligj", tha Klosi.


Lajmi kryesor:

Klosi në 'Repolitix' pranon dështimin me mbeturinat në lumenj: T'i vëmë gishtin kokës! Qytetarët të denoncojnë faturat e 'kripura' në bregdet!


I.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja