Komisioneri për Zgjerimin: BE do mbështesë rajonin në betejën me koronavirus dhe pasojat e tij

Komisoneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi tha se BE është i gatshëm që të mbështesë vendet e rajonit në betejën kundër koronavirus.

"Në video-konferencën e organizuar nga Sebastian Kurz me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Bashkimi Europian gati për të mbështetur rajonin në betejën me koronavirus dhe pasojat e saj. Ne po shohim si të bashkojmë nismat e Ballkanit Perëndimor me BE-në", shkruan Varhelyi.


Lajmi kryesor:

Mbledhja online e Ballkanit Perëndimor/ Rama: Lufta vazhdon, plani ekonomik merr formë! Soreca: BE gati t'ju mbështesë për koronavirusin


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Ministria e Brendshme: IKMT të nisë sa më shpejt shembjen e objekteve që nuk legalizohen