Komisioni i Ekonomisë voton buxhetin dhe paketën fiskale, të hënën shqyrtimi në parlament

Komisioni i Ekonomisë voton buxhetin dhe paketën fiskale, të hënën shqyrtimi në parlament

Pamje nga komisioni i Ekonomisë

Diskutimet nen për nen të paketës fiskale dhe buxhetit në Komisionin e Ekonomisë janë shoqëruar me debate mes antarëve të mazhorancës. 

Kreu i këtij komisioni, Erjon Braçe, gjatë seancës së zhvilluar paradite u shpreh se bashkë me disa deputetë të do kërkonte rritjen e kufirit të pagës së patatueshme nga 30 mijë lekë në 40 mijë lekë. Ndërkohë që ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka qënë i ashpër kundër këtij propozimi. 

Mbledhja e komisionit të Ekonomisë ka vijuar punën gjatë pasdites, kur kryetari Erjon Braçe ia ka lënë drejtimin e mbledhjes sekretarit të Komisionit Ekonomisë, Anastas Angjeli. 

Erjon Braçe, i cili gjatë pasdites u bë pjesë e mbledhjes së Komisionit Ekonomisë në mes të punimeve ka votuar kundër për disa prej neneve të paketës fiskale. 

Ndërsa propozimi i tij për rritjen e kufirit të pagës së patatueshme nga 30 mijë në 40 mijë lekë në muaj nuk u disktua më në mbledhje. Komisioni i Ekonomisë ka votuar në tërësi buxhetin dhe paketën fiskale, teksa të hënën bëhet shqyrtimi në parlament.

Ndërkohë që para komisionit ka folur sot edhe gjyqtarja Vitore Tusha, për më shumë (LEXO KËTU)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur