Kongresi amerikan miraton konfiskimin e aseteve ruse për Ukrainën! Basha: Përgëzime dhe mirënjohje ligjvënësve amerikanë

Kongresi amerikan miraton konfiskimin e aseteve ruse për Ukrainën! Basha: Përgëzime dhe mirënjohje ligjvënësve amerikanë

Basha me French Hill dhe Michael McCaul

Kongresi amerikan ka miratuar një projektligji, i cili parashikon se asetet e konfiskuara ruse do të shkojnë në dispozicion të Ukrainës. Kryedemokrati Lulzim Basha përgëzoi këtë vendim, ndërsa ka ndarë foto edhe me kongresmenët nismëtarë të këtij projektligji.

Kreu i PD shkruan se është nder dhe privilegj që dhe vetë ka pasur ndihmën dhe mbështetjen e tyre në këtë proces në Këshillin e Evropës.

“Lajm i shumëpritur nga Ëashingtoni. Kongresi Amerikan sapo votoi projektligjin për konfiskimin e aseteve të ngrira të Federatës Ruse dhe vendosjen e tyre në dispozicion të Ukrainës.

Përgëzime dhe mirënjohje ligjvënësve amerikanë e në veçanti nismëtarëve të këtij projektligji,  Congressman French Hill dhe kryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme Michael McCaul. Nder dhe privilegj që edhe unë kam patur ndihmën dhe mbështetjen e tyre dhe miqve amerikanë në këtë proces jetik për Ukrainën në Këshillin e Europës”, shkruan Basha.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ben: 21/04/2024 04:15

    Oh,Luli.Old style,photo,photo,photo.O Lul karabushi,nuk te bejne te suksesshem photot me politikane te huaj,ngele dru gjithe kohen.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Kurti në konferencën në Londër përmend kërcënimin serborus: Armatimi i madh, tregues që Serbia do përshkallëzim

Kurti në konferencën në Londër përmend kërcënimin serborus: Armatimi i madh, tregues që Serbia do përshkallëzim