Kryemadhi për koalicionet: Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike! Taktitat e rilindjes s'kanë çedim në qëndrimin tonë

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në një takim me gazetarët ka deklaruar se Koventa e LSI që do të mbahet më 5 dhjetor do të zgjedhë drejtuesit e partisë.

Duke mos dhënë një përgjigje të prerë për koalicionet në zgjedhjet e 25 prillit, Kryemadhi tha se e rëndësishme që opozita e bashkuar është bashkë me qëndrimet politike.

"Konveta e 5 dhjetorit do të jetë konventa që zgjedh kryesinë... dhe do të jetë shumë e qartë sa i përket jo vetëm anës programore dhe vizionit të LSI për zgjedhjet por dhe cili do të jetë angazhimi i drejtpërdrejt i LSI. Pas konventës jam e bindur se me ndryshimet statutore, se sot pas mbledhjes me ju kemi mbledhje me grupin e punës. Prej pandemisë duhet të kalojmë në një proces tjetër.

Taktitat e rilindjes skanë çedim në qëndrimin tonë. E rëndësishme sot më shumë se kurrë e gjithë opozita e bashkuar është dhe do jetë pranë qytetarëve dhe mbështetësve të saj, jo vetëm të saj por dhe të qytetarëve që s'kanë votuar. Sa i përket pozicionimeve politike s'janë gjë tjetër veçse teknikalitete. Pozicioni i LSI në marrëdhënie me opozitën është shumë i qartë dhe i patjetërsueshëm", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Kryemadhi e prerë: Pozicioni i LSI në marrëdhënie me opozitën i patjetërsueshëm! Taktitat e 'Rilindjes' s'çedojnë qëndrimin tonë


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?×

Lajmi i fundit

John

Pse Basha fshihet çdo 21 janar?