Koronavirus/ Elvana Gjata i drejtohet me tone 'përgjëruese' shqiptarëve: A nuk ju dhimbsen... (FOTO)

Koronavirus/ Elvana Gjata i drejtohet me tone 'përgjëruese' shqiptarëve: A nuk ju dhimbsen... (FOTO)

Shumë artistë gjatë këtyre ditëve janë angazhuar nga shtëpia e tyre për të përcjellë mesazhët sensibilizuese drejtuar njerëzve, për të qëndruar në shtëpi. 

Ata kanë publikuar video, por edhe foto sesi po i kalojnë ditët e karantinimit. 

Elvana Gjata ka qenë ndër ato artiste pak aktive këto ditë në rrjetet sociale, por duket se edhe ajo ka një mesazh për të gjithë. 

Këngëtarja ka publikuar në profilin e saj një foto ku shkruan: "Qëndroni në shtëpi". 

Drejtuar të gjithë shqiptarëve Elvana shkruan poshtë fotos: Ju përgjërohem të gjithë shqiptarëve! A nuk ju dhimbsen prindërit, gjyshërit tuaj? 


Lajmi kryesor:

Nëse nuk shkojmë dot në teatër, teatri vjen te ne! Artistët interpretojnë nga shtëpia "Liria e fukarenjve"


D.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Milano: 21/03/2020 10:55

  Ajo qe do shtoja eshte qe frika nuk duhet te jete vetem per prinderit a gjysherit! Shume veta akoma nuk e kan kuptuar por po vdesin edhe te rinj! Po ktu ne Lombardi ka midis viktimave 28-vjeçare, 32-vjeçare e shume te tjere tek te 30-at a 40-at! Mos e nenvleresoni sot eshte dita ta bllokoni vet ju vdekjen e javeve qe pasojne. Veprimet e juaja sot do japin rezultate javen tjeter! Mos e lejoni!

  Përgjigju
 • Flm: 21/03/2020 10:36

  Elvana thirrja jote asht shume njerezore,vetem po te kesh info nga Bergamo ne Itali ku njerezit po nderrojne jete ne shpi nga ky virus vdekjeprures dhe ku sistemi shendetesor atje tashme ashte dorezuar-vetem kaq informacion mjafton qe ta duash jeten tane dhe te familjareve e te ngujohesh non-stop.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Stoltenberg e konfirmon sërish: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet siguria në Kosovë

Stoltenberg e konfirmon sërish: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet siguria në Kosovë