Kosovarët drejt Shëngjinit, radhë të gjata makinash përgjatë autostradës (VIDEO)

Edhe pse jemi në gjendje pandemie, shumë prej qytetarëve shqiptarë kanë preferuar që të kalojnë fundjavën në bregdetin e Shëngjinit, duke krijuar kështu radhë të gjata makinash përgjatë autostradës Milot -Lezhë.

Dita e premte nuk ka qenë favorizuese vetëm për vendasit, por, përgjatë trafikut vihet re prezenca e madhe e automjeteve me targa kosovare, çka do të thotë se numri më i lartë i pushuesve janë shtetas kosovar të cilët vijojnë të jenë besnik ndaj bregdetit të Shëngjinit.

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

S'ka surpriza në Durrës! Rama rikandidon Emirjana Sako, Elton Arbanën dhe Artur Bushin

S'ka surpriza në Durrës! Rama rikandidon Emirjana Sako, Elton Arbanën dhe Artur Bushin