Kosovë, 12 viktima dhe 188 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit

Kosova vijon të shënojë numra të lartë të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus. Ditën e sotme janë regjistruar 12 viktima me COVID-19 dhe 188 raste të reja të infektuar me virusin.

Numri total i viktimave në Kosovë që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 327 persona në total, ndërsa numri i total i rasteve pozitive është 10247 raste, prej tyre 3976 aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 142 pacientë, numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot në Kosovë është gjithsej 5944.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte