Kosovë/ 19 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit! 331 raste aktive me COVID

Kosovë/ 19 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit! 331 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 19 raste të reja me koronavirus nga 2,236 testime të kryera. Pas disa ditësh pa fatalitete, në 24 orët e fundit është shënuar një viktimë.

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se në të gjithë vendin janë 331 raste aktive me COVID. Krahasuar me një ditë më parë, kemi rritje në numrin e infektimeve dhe viktimave.

Sakaq, gjatë këtyre 24 orëve janë dhënë 2,999 doza vaksine. Që prej fillimit të pandemisë në Kosovë janë dhënë 1,636,378 doza vaksine.

Raportohet se 769,967 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat.

Tabela e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim