Krahu i djathë i Yuri Kim do largohet nga Shqipëria, festa e lamtumirës mbledh bashkë figurat politike

Leyla Moses-Ones, Elisa Spiropali dhe Yuri Kim

Zëvëndësambasadorja amerikane, Leyla Moses-Ones do të largohet nga Shqipëria, duke lënë kështu edhe detyrën e saj.

Ditën e sotme është organizuar një festë në nderim të zv.ambasadores amerikane, ku u mblodhën bashkë figurat politike.

Në një postim në ‘Facebook’, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka publikuar foto duke e cilësuar si një festë lamtumire.

 “ Festa e lamtumirës për zv.ambasadoren amerikane, Znj. Leyla Moses-Ones. We will miss you”, shkruan Spiropali.

Në këtë feste të pranishëm kanë qenë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ai i Britanisë Duncan Norman dhe ambasadori i Gjermanisë, Petër Zingraf.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

  • Xbxjxj: 23/06/2021 22:47

    Sa bukur ngjan ajo ne mes.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç pas takimit me Ramën dhe Zaev: Minishengen një hap drejt së ardhmes