Kremtohet në Shkodër, festa e Krishtlindjes

Qindra besimtar katolik të Shkodres morën pjesë në meshën e vigjiljes së Krishtlindjes, e kremtuar nga arqipeshkevi i Shkodër – Pult, imzot Angelo Massafra.

Me lutje dhe kënge, të krishterët nisën kremtimet e një prej momenteve më të rëndesishme në kalendarin Kristian.

Gjatë predikimit të tij përpara besimtareve të shumtë, Massafra kërkoi që Krishtlindja të jetë momenti i lutjes dhe reflektimit veçanërisht për njerëzit në nevojë dhe vendet në luftë.

Krishtlindja është festa me e madhe për të Krishterët dhe mesazhi i saj i jetës, paqes dhe dashurisë, është mesazhi që duhet të udheheqë jetën e çdo besimtari. 


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet