'Krenaria e Londrës', Armando Broja në rrugët e kryeqytetit anglez

'Krenaria e Londrës', Armando Broja në rrugët e kryeqytetit anglez

Armando Broja në poster, Londër

Armando Broja është futbollisti më i vlefshëm shqiptar. Ylli i Chelsea tanimë ka zënë vend edhe në rrugët e Londrës. 21-vjeçari është kthyer në një simbol të Bluve, duke qenë tanimë edhe në rrugët e kryeqytetit.

"Krenaria e Londrës", thuhet në një poster me imazhin e Armando Brojës. Duket se Broja tanimë ka një arsye më shumë për t'u rikthyer më i fortë në sezonin e ri.

Kujtojmë se sulmuesi është dëmtuar në një miqësore kundër Aston Villës dy muaj më parë, duke mbyllur sezonin me Chelsea. Me kontratë deri në 2028, Chelsea beson shumë në aftësitë e shqiptarit, që shihet si ndër futbollistët më të vlefshëm të dalë nga akademia e Bluve në vitet e fundit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 15/02/2023 02:16

  Kush e ka financuar reklamen e Brojes ne Londer?

  Përgjigju
  • Lelo: 15/02/2023 10:31

   Te tere lojtaret e Celsit i Kane Fotolife ne rruge prane stadiumit te tyre ,keshtu qe normalisht do jete dhe e Brojes si lojtar I Celsit.

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Mësoi pezullimin me dy ndeshje nga UEFA, Mirlind Daku stërvitet me Kombëtaren

VIDEO/ Mësoi pezullimin me dy ndeshje nga UEFA, Mirlind Daku stërvitet me Kombëtaren