Kreshnik Spahiu-Bashës: O tr*p i lindur, opozita s’vjen në pushtet nga bashkëqeverisja me Ramën, as me Monikën por me largimin tënd

Kreshnik Spahiu dhe Lulzim Basha

Kreshnik Spahiu, ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer ashpër ndaj kryetarit të opozitës, Lulzim Basha.

Spahiu i thotë Bashës se opozita nuk vjen në pushtet as bashkqeverisja me Ramën e 2017 dhe as me Monikën e 2021, por me largimin e tij.

"O trap i lindur: Opozita nuk vjen në pushtet as bashkëqeverisja me Ramën e 2017 dhe as me Monikën e 2021, por largimi yt, nga vazhdimi i kauzave që tradhtove, nga rithemelimi i opozitës dhe rikthimi i themeluesve të pluralizmit që i larguat 100% nga politika", shkruan Kreshnik Spahiu.

Basha dhe Kryemadhi firmosën marrëveshjen dje ku përcaktohen piketat mbi të cilat do vijojë koalicioni mes tyre pas zgjedhjeve të 25 prillit. Basha e ka konsideruar këtë marrëveshje si fundin e Ramës.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • O Kreshnik ?: 02/03/2021 19:33

    Na i ke mburrur shume Lylushin duke e quajtur TRAP?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Britma të qytetarëve të tmerruar, momenti pak pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan