Kreu i grupit Wanger: Nuk kemi në plan të largojmë trupat ushtarake nga Ukraina

Kreu i grupit Wanger: Nuk kemi në plan të largojmë trupat ushtarake nga Ukraina

1677686049_pro.jpg

Grupi rus i Wanger do të qëndrojë të luftojë në Ukrainë. Kështu u shpreh Yevgeny Prigozhin i cili mohoi lajmet e mediave amerikane ku thuhet se forcat ruse po tërhiqen për t’u zhvendosur në Afrikë.

"Duket se Bloomberg e di më mirë se ne se çfarë do të bëjmë. Për sa kohë që vendi ynë ka nevojë për ne, ne do të qëndrojmë dhe do të luftojmë në Ukrainë."- u shpreh Prigozhin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky në samitin e KE-së: Organizoni samitin për planin e paqes! Dorëzohen 4 avionët luftarakë nga Sllovakia! Moska: Hap shkatërrues


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!