Nuk beson te ekzistenca e COVID-it, por e përdor për të sulmuar qeverinë/ Kryemadhi: Merrni masa konkrete, jo propagandë

TIRANË- Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është një nga ato figura publike që e ka thënë hapur se COVID-i nuk ekziston, e megjithatë për të ky virus është një mjet për të sulmuar dhe hedhur akuza për qeverinë. Ajo thotë se COVID-i kërkon marrjen e masave konkrete dhe jo propagandë duke vënë th4eksin se duhet të bëhet testimi i nxënësve dhe mësuesve.

"Përballimi i COVID në shkolla kërkon masa konkrete dhe jo propagandë. Testimi dhe masat mbrojtëse për nxënësit dhe shkollat janë detyrim i qeverisë. Kryeministër dhe qeveri mjaft kursyet për shëndetin e nxënësve në shkolla, kur nuk kurseni miliarda për koncesione", shkruan Kryemadhi.

 Ky reagim vjen pas videos së publikuar më herët nga kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, ku një nxënës denoncon se një mësues ka rezultuar me COVID, por nuk është marrë asnjë masë.

Postimi i plotë i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento

Komente

 • Fallxhorja: 28/09/2020 14:47

  Fallxhorja Mona i "lan duart" ndersa Nora Malaj qe u infektua nga virusi nuk i ka lare duart,keshtu thote doktoresha e leshitlise Mona zeza.

  Përgjigju
 • robi: 28/09/2020 11:01

  Shikojeni kete sharebajgen e Nafije dybekut Floida surratufon si pergjon pas hekurave te shkolles mos kap ndonje defekt ne oborrin e shkolles se keshtu ka porosi nga Nafije dybeku i leshitlikes , shpif, shpif se dicka do mbetet thoshte dr, Gebelsi i Rajhut te trete.Kjo Floida surratufoja eshte komandantja e lristave erotiko naziskine te haremit te Jales qe bllokonin mesimin ne fakultete, qe i hodhen boje ne fytyre rektorit ne Shkoder, qe thyen deren e fakultetit ne Shkoder, qe bllokuan kryqezimet e rrugeve per te bere kaos , qe u zhgerryen rrugeve te Tiranes per te mbrojtur gerdallen bordello 85 vjecare te teatrit prej tallazhi

  Përgjigju
 • Pelioni: 28/09/2020 09:56

  Mona është vet covit 19.kujdes se baxhella Mona është pa din e iman,për kënaqsi të maces Sasha ajo djeg Shqipërinë mbar,kot thërret e bën ham,ham Mona covitin e ka xhan.

  Përgjigju
 • Genti.Tr: 28/09/2020 07:22

  Rrofte Flamur Noka kryeminister, Deputet ne Tirone Muli, pupupupu

  Përgjigju
 • Tosi: 28/09/2020 07:10

  Kjo e ka mendjen vetem mos ta zere virusi macen Sasha se kohet e fundit Sasha eshte zgjedhur dhe nenkryetarja e 17 te e leshelise , dhe larg qofte me na ngordhur macha na ngel leshilikes me 16 nenkryetare. Ik moj sharebajge e neveritur mos dil ne ekran, e di cfare the ne Elbasan ne zgjedhjet e 2017 apo ke harruar , degjoje pra:_ Militanteve te pd se do u qijme nenat, duke shokuar gjithe sallen dhe ke fytyre kerkon vota ne Elbasan

  Përgjigju
 • mona: 27/09/2020 18:09

  po ti sikur nuk besoje tek coronavirusi moj mona

  Përgjigju
  • Lali: 28/09/2020 06:49

   Nuk shkon covidi tek kjo hale mor lal.×

Lajmi i fundit

John

Varhelyi: Kuvendi duhet të presë mendimin e Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor