Kryemadhi lëshon gojën: Nikolla është dendur me ilaçe, do të largohet, por nuk i do “Edi”-Edit

Monika Kryemadhi, kryetare  e Lëvizjes Socialiste për Integrim, gjatë fjalës së saj në Kuvend, nuk i ka kursyer shprehjet në zhargon rruge, kur tha se ministrja Lindita Nikolla kërkon të largohet, por nuk e lejon Rama pasi nuk i “do Edi-Edit”.

‘Ne duhet ti kërkojmë kartelën shëndetësore çdo njeriu do të drejtojë këtë vend. Më vjen keq për zyshën time Lindita Nikollën, e cila është dendur me ilaçe dhe po pret të largohet nga institucioni që drejton për të mos mbajtur në shpatulla gjithë këtë presion,  po mban mbi kurriz 140 mijë studentë sepse nuk i do qejfi apo Edi Edit. Nuk mund të durojnë dot më socialistët shqiptarë arrogancën e një të çmenduri’, -tha Kryemadhi.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?×

Lajmi i fundit

John

Gjuzi: Diplomatë të huaj duan të diktojnë se kush do drejtojë opozitën! Akuza PD-LSI..përgjigjet Ruçi: Po të mos ishte partia e Lanës, as ti s'do ishe deputet