Kryemadhi shfaqet pas shumë kohësh: Ditët që kemi kaluar kanë qenë të vështira...

Kryemadhi shfaqet pas shumë kohësh: Ditët që kemi kaluar kanë qenë të vështira...

Monika Kryemadhi

Pas disa kohësh larg vëmendjes politike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi u shfaq mbrëmjen e sotme në kampin e LRI në Jalë. Kryemadhi tha se ditët që kanë kaluar kanë qenë më të vështirat për partitë politike dhe për vendin. Ajo tha se të rinjtë kanë një rol shumë të rëndësishëm në betejën përballë krimit të organizuar.

“Unë gjithmonë kam qenë organizatore kampit. LSI është shtuar këtë vit vetëm me vajza dhe është një gjë  emirë se thonë që është bereqet. LSI hyri si një forcë politike që theu monopolin e dy partive të mëdha. Le të jetë kjo javë e kampit të Jalës java e hapjes së aktiviteteve për 15 vjetorin e LSI sepse me 16 shtator LSI bëhet 15 vjeç.

Historiku i LSI është një histori e cila shumë prej nesh kanë kaluar vitet më të bukura të jetës, kemi kaluar momentet tona më të rëndësishme, por kemi kaluar edhe sfidat më të vështira. Sfidat janë ato që të rrisin e të forcojnë për të ecur përpara. Jemi rrëzuar e jemi ngritur. Mos i merrni shumë seriozisht lojërat politike që bëjmë ne këtu. Mos i shihni për të qenë lider menjëherë, lider është ai që fal dashuri për grupin.

Ditë që i kemi kaluar kanë qenë ditë të vështira, për partitë e gjithë politiken shqiptare, për institucionet, por këto ditë të vështira nuk janë asgjë përpara përgjegjësive që kemi ne të LSI. Ju të rinjtë keni një rol shumë të rëndësishëm. Është një betejë përballë një krimi të organizuar, është e vështirë, por përballja juaj në këtë sfidë do të jetë fitimtare sepse ëndrrat tuaja janë më të forta se makutëria  e klasës politike”, tha Kryemadhi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mili: 27/08/2019 17:54

  Mos na i nxirni më kte baj gë se na hapet barku po hamë edhe bukë ,

  Përgjigju
 • Lalezi: 27/08/2019 14:06

  Doli prape kjo? une thashe se e mori flama e shpetuam. Po kane qene dite te veshtira per ty o shtrige, se u lodhe ne vilen e lalezit gjithe gushtin. Gjithnje pyes veten: cfare jane keta trushpelare (me sa duket paska shume femra ne kete mes sipas artikullit) qe e ndjekin kete shkaravine dhe gjithe hajdutet e LSI?

  Përgjigju
 • robi: 27/08/2019 12:11

  te doli per hundesh cizmja moj funderrine e politikes shqiptare, ke hyre ne histori si deputetja me e urryer ne planet pas gjestit me te shpifur qe bere . prit ske pare gje akoma . me 30 qershor vdiq leshilikes,,,,,

  Përgjigju
 • Karadakliu: 27/08/2019 09:23

  Me keto mene e me keto synime tendecioze, me keto veprime shume negative per shtetin dhe popullin shqiptar,Ti dhe ata per rreth teje, do te kaloni edhe shume me keq se qe keni kaluar deri sot.ftakeqesine po mundoheni t'ia sillni populluit dhe shtetit shqiptar, ate do ia sjellni vetes dhe klaneve familjare e politike qe i keni genjeyer e mashtruar deri sot.

  Përgjigju
 • Ariu: 27/08/2019 07:08

  Doli prap kjo Corapja...

  Përgjigju
 • Juna: 27/08/2019 05:04

  Gjalle qenka kjo pm??

  Përgjigju
 • Popull: 27/08/2019 02:03

  Fundurine po OPOZITE E VERTETE ATE QE KE BERE TI NUK E BEN DOT NJERI ME CIZMEN PAS KOKE DIKTATORIT

  Përgjigju
 • Xha sulo: 26/08/2019 23:06

  TE shkuara me zi po presim te hysh ne parlament TE SHOHIM EDHE NJE HERE CIZMEN PAS KOKE DIKTATORIT QE PO E SYRGJINOS KETE POPULL

  Përgjigju
 • Haha: 26/08/2019 22:53

  Jashtqitja e shoqerise Monik bache.,,

  Përgjigju
 • Emigrant: 26/08/2019 22:52

  Prit oj tollobere se dite me te veshtira te presin .

  Përgjigju
 • Ali Dud Bab Teqé Karbonara: 26/08/2019 22:17

  Fundërrine!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet