Kryemadhi takim me bizneset e vogla, paralajmëron Ramën: Gjatë javës do të denoncoj një tjetër skemë financiare abuzimi

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi mëngjesin e sotëm ka vizituar disa biznese të vogla në Njësinë numër 5 Tiranë. Kryemadhi theksoi gjatë takimi me tregtarët se marketi i vogël është për mbijetesë, pasi taksat janë rritur në mënyrë stratosferike.

Po ashtu kryetarja e LSI-së paralajmëroi se javën e ardhshme do të tregojë sesi është vjedhur haptas me një skemë financiare të tmerrshme që menaxhohet drejtpërsëdrejti nga Edi Rama.

Kryemadhi: Marketi i vogël është mbijetesë dhe ndihmon një familje. Në fakt taksat në këto katër vite janë rritur në mënyrë stratosferike. Përsa i përket taksave të pushtetit vendor. Por dhe taksa e energjisë elektrike edhe taksa e pronës.

Shitësi: Ne paguajnë jashtëzakonisht shumë taksa.

Kryemadhi: Unë them që kjo gjë e ka datën e skadencës, 25 prill. Janë 50 ditë që na ndajnë, por 50 ditë që ne duhet të punojmë pa fund mëngjes drekë darkë. Çdo gjë që ke këtu ke pjesën e TVSH brenda.  Pavarësisht se pjesën më të madhe të mallit që ta sjellin ta sjellin pa kupon tatimor, të thonë po deshe merre, po deshe mos e merr. Por ti si mund ta mbash dyqanin hapur nëse nuk ke asortimentet për ta mbajtur. Por çmimin e TVSH ti që e shet dhe ne që e blejmë e kanë brenda. Problemi është që ai atje koka lart nuk e derdh TVSH. Unë javës tjetër do të tregoj skemën sesi është vjedhur haptas me një skemë financiare të tmerrshme që menaxhohet drejtpërsëdrejti nga Edi Rama.

 

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento

Komente

 • Koli: 06/03/2021 21:43

  Kjo investon te bljerja e votes. Hedh pak per te vjedhur shume me vone. Eshte mjeshtre kjo.

  Përgjigju
 • Kasem Doraci: 06/03/2021 21:31

  Do Zoti vin dhe njer LSI ne pusht-et se e dim vet neve.VIDH e PIDH e kemi

  Përgjigju
 • Boli: 06/03/2021 20:34

  JAM DAKORT ME KORCARIN,,,NAFIJE DYBEKU do flutoi me pras ne b...th pas zgjedhjeve,,kjo eshte gruaja me kara-kurve e planetit..

  Përgjigju
  • raul: 06/03/2021 21:58

   Jam dakort me ty , Nafije dybeku i leshitlikes gruaja me gojepiset e planetit ne grahmat e fundit para skrapit me 25 prill

 • Cubel breca: 06/03/2021 17:45

  Te lumt ti je per shtet!!!!!!!!!!!¡!! I nxore ujin!!!!!!!!!!!! Po ik moj krye hajdute se ste degjon njeri ty. A harrova se do maresh 100 deputet e do jesh forc e parrrrrrrrrrrr. Ti ke shku per lesh me koh moj e shkret.

  Përgjigju
 • Te ka lali xhan: 06/03/2021 16:30

  Kur skishte cfare te bente shejtani peshonte koqet e tija edhe kjo , ose na merr per budallenj,ose ka probleme psikologjike. Gjithsesi nje vizite te psikologu,ose nje rrefim te mekateve tek hoxha(SPAK) nuk do i bente keq.Te mendosh qe do te drejtoj vendin!!!!!????????? Fatkeqesi....

  Përgjigju
  • robi: 06/03/2021 17:55

   Pas operacionit te bajameve truri i saj punon 3, njerzit i duken te gjithe femije kopshti . Eshte vizituar dhe tek baba mond bektagjiu i kulmakut dhe ka marre bekimin e tij drejt rruges se mutit. Leshelija drejt skrapit me 25 prill. Gruaja fallxhore , sudja e leshelise ne gropen septike te politikes.

 • FATMIRI: 06/03/2021 16:06

  NAFIE PORDHA NKA ÇA BEN DGE HA TER DITEN FEMER E PESHTIR SAQE TE KJO NUK TE BEHET

  Përgjigju
 • tosi: 06/03/2021 14:33

  Nafije dybeku me kryqet e thyera si nje plake 85 vjecare po u tregon perrallen e Sudes me 5 pika si do shkoje per lesh me 25 prill gruaja me gojepiset e planetit

  Përgjigju
 • korcari: 06/03/2021 13:58

  monika kryekurva la nam te fevziu do lere nam edhe ne zgjedhjet do fluturoje me prash ne bythe me pas

  Përgjigju
 • Haha: 06/03/2021 13:06

  Fushate dhe moral ben nje baxhelle si Monika qe nuk ka len gje pa vjedh e hu pa thyer.

  Përgjigju
  • tosi: 07/03/2021 07:01

   Sonte Nafije Dybeku i leshitlikes do tregoje si i beri parate per vilen me 17 banjo ne Lalez dhe si u vodh floriri i krrabes me nje fshatar me gomar se kjo ka dijeni per gjithcka ndodh ne planet se eshte doktoreshe plagjiature horoskopike leshelike babaxhike histerike

  • Loni: 06/03/2021 13:20

   Ke gjet tamam kjo baxhell nuk ka len gje pa vjell me ilir floririn qe ne kohe te nanos ku i linte te brendashmet ne bagazhin e makines nanos dhe stipttistja brisilda qe nuk ka len kunj pa thyer ajduta duan te vijen prape ne pushtet

 • Tani: 06/03/2021 12:30

  Mere brisilda shehajn hajduten e tatimeve me vete dhe nxirni leket qe keni vjell bashke me ate baxhellen kur ka qene drejt e tatimeve turp turp o baxhella

  Përgjigju
  • Tantan riken fort e mban: 06/03/2021 16:14

   Tantan riken fort e mban.edhe jot eme e ka mbajt riken ne kohen e xhaxhit,aq fort saqe ka pjell ty o ropqim×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e Xhuvanit në Elbasan, Meta i drejton 11 pyetje prokurorisë e policinë: Kush ka shkelur ligjin të dënohet tani!