Kryetari i bashkisë së Kolonjës, Erjon Isai shkon në SPAK: Nuk ka lidhje me krimet zgjedhore, u thirra për një ngjarje të vjetër

Kryetari i Bashkisë së Kolonjës, Erjon Isai u paraqit sot në SPAK. Gazetarja e Report Tv, Keti Banushi mëson se Isai u thirru në cilësinë e një personi që ka dijeni për një çështje që është në hetim.

Pas doli nga SPAK, në një prononcim për mediat, Isai tha se nuk ishte thirrur për krimet zgjedhore, por për një çështje të vjetër, por nuk e specifikoi se për çfarë bëhet fjalë.

“Nuk ka lidhje me krimet zgjedhore, kam qenë i thirrur si person që ka dijeni. Ka lidhje me një ngjarje konkrete të para shumë kohëve, ku Bashkia nuk ka qenë e përfshirë me tender publik të drejtpërdrejtë por si institucion në dijeni. Së kë po heton i takon prokurorisë, unë jam pyetur si person që ka dijeni, hetuesit janë në humor pse të mos jenë në humor”, ka thënë ai.

Kujtojmë se Isai u rizgjodh në krye të bashkisë të Kolonjës në zgjedhjet e 14 majit.

 

G.MO/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Liu: 30/05/2023 16:22

    Aktor dhe ne interviste. Haha. E ka kapur spak dhe po tenton ta fshehi.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky