Kuçovë, grevistët në Lumas: Po na hoqën ujin, vdesim për bukë! Policia na dhunoi, të shkarkohet Ardi Veliu

5 banorët e Lumasit që kanë hyrë sot në grevë urie kërkojnë ndërprerjen e punimeve të ndërtimit të ujësjellësit në burimin e Sinecit, pasi nëse kjo ndodh, sipas tyre do të 'vdesim për bukë'. Banorët shprehën shqetësimin edhe për dhunën që policia ka ushtruar gjatë protestave të tyre dhe për këtë kërkorjnë shkarkimin e Ardi Veliut.

"Na hoqën këtë burim uji ne do ngordhim nuk kemi me çfarë të jetojmë. Nuk e di si ma heq mua bukën e gojës. Protesta që bëmë prej 4 muajsh nuk u morën parasysh. Policia është e popullit dhe mbahet me taksat tona, ajo na ka dhunuar. Për këtë kërkojmë shkarkimin e Ardi Veliut", thanë banorët në grevë.


Lajmi kryesor:

Kuçovë/ Ndërtimi i ujësjellësit në burimin e Sinecit, 5 banorë në grevë urie: Të ndërpriten punimet ose do vazhdojmë deri në vetëflijim


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?×

Lajmi i fundit

John

Shpërblim 20 mijë euro për këdo ka informacion për 21-vjeçarin vrasës të oficerit të krimeve, policia kërkon ndihmë