Kukës/ Maturantët e Gjimnazit 'Havzi Nela' gati për provimet me zgjedhje nën masa anti-covid (VIDEO)

KUKËS- Maturantët e Gjimnazit "Havzi Nela" do t'i nënshtrohen ditën e sotme provimeve me zgjedhje, duke e mbyllur ciklin e sistemit parauniversitar.

Ata janë futur në ambientet e shkollës me radhë në distancë nën masa të rrepta për shkak të përhapjes së koronavirusit. Me maska kirurgjikale, doreza në duar, dezinfektim në ambientet e brendshme dhe matja e temperaturës.


Lajmi kryesor:

Mes emocionesh mbyllet kapitulli i maturës shtetërore/ Nxënësit: Provimi shkoi mirë, ndihemi të çliruar që mbaruam


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç