Kukësi i jep lamtumirën titullit, Flamurtari nuk ndalet. Tre pikë jetike për Luftëtarin

Kukësi i ka dhënë lamtumirën pretendimeve për titull në Superligë pasi verilindorët kanë pësuar një disfatë të papritur në ndeshjen e sotme kundër Flamurtarit. Në “Elbasan Arena” verilindorët e Ernest Gjokës janë mposhtur 1-2 nga skuadra vlonjate, duke e dërguar kështu diferencën në 12 pikë me Partizanin kryesues pas javës së 29 të kampionatit.

Ishte shkodrani Xhevahir Sukaj ai që fillimisht zhbllokoi rezultatin, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë Musta dyfishoi për Flamurtarin. Edhe pse Rexhinaldo shkurtoi diferencat, Kukësi në fund e pati të pamundur të dilte me pikë. Me këtë humbje Kukësi vë në pikëpyetje edhe vendin e dytë, pasi Flamurtari i vendit të tretë pozicionohet vetëm me 1 pikë më pak.

Ndërkohë ndeshja tjetër e orës 15:45 mes Luftëtarit dhe Laçit ka përfunduar me rezultatin 1-0. Golin e fitores për gjirokastritët e realizoi Dunga në minutën e 52-t.