Kukësi mbulohet nga dëbora! Akset e kalueshëm, 19 borëpastruese hapin rrugët

Qarku Kukës është përfshirë gjatë natës nga reshje bore dhe në orët e para të mëngjesit nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Sasia e borës së rënë gjatë natës në pikat dominuese është në Valbonë 15 cm, Qafë Prush 10 , Shishtavec 5 cm dhe Qafë Shllak 10 cm.

Në pastrimin e rrugëve janë angazhuar 19 borëpastruese, 1 fadromë, 1 kamionçinë dhe 42 punonjës.

1610268927_Screenshot2.jpg


Lajmi kryesor:

Përmbytjet/ 1595 hektarë nën ujë në Shkodër, rrëshqitje dherash në Kurbin, Lezhë e Korçë! 20 shtëpi rrethohen nga uji në Fushë-Krujë!


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë