Kukësi mposht sërish Teutën, verilindorët në gjysmëfinale të Kupës

Kukësi mposht sërish Teutën, verilindorët në gjysmëfinale të Kupës

Kukësi duke festuar

Kukësi është skuadra e fundit që ka siguruar një biletë në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë pasi në sfidën e kthimit të luajtur në “Elbasan Arena” kundër Teutës ka fituar me shifrat 1-0.

Skuadra verilindore vinte në këtë takim e avantazhuar, pasi në ndeshjen e parë të zhvilluar në Durrës kishte barazuar 2-2. Gjithsesi përkundër këtij fakti Kukësi ka bërë detyrën falë Rexhinaldo i cili realizoi golin vendimtar për këtë sfidë në minutën e 81.

Më herët në gjysmëfinale është kulaifikuar Tirana dhe Luftëtari, ndërsa Skënderbeu e ka prekur këtë fazë pa u angazhuar në fushë si pasojë e dënimit të Kamzës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas ‘masakrimit’ në rrjete sociale: Me shpirtin e garës arritëm dy herë në Europian

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas ‘masakrimit’ në rrjete sociale: Me shpirtin e garës arritëm dy herë në Europian