Kukësi shpërdoron avantazhin e dyfishtë, barazon me Teutën në Durrës

Kukësi shpërdoron avantazhin e dyfishtë, barazon me Teutën në Durrës

Nga fillimi i ndeshjes Teuta-Kukësi

Çerekfinalja e Kupës së Shqipërisë mes Teutës dhe Kukësit është mbyllur me shifrat 2-2. Fillimisht Rexhinaldo dhe më pas Shkurtaj i dhanë avantazhin e dyfishtë Kukësit, që krijoi përshtypjen e një kualifikimi të thjeshtë.

Më pas çuditërisht Teuta do të gjenta forcat të reagonte me Bushic e Hakaj barazoi gjithçka. Sa I takon policisë, edhe në këtë takim uniformat blu qëndruan jashtë stadiumit, ndërsa brenda tij kishte vetëm polici private.

FORMACIONET ZYRTARE 

Teuta: Hidi, Frashëri, Osmani, Arapi, Sidibe, Kallaku, Progni, Traore, Latif, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

Kukësi: Frashëri, Maliqi, Shamet, Krasniqi, Teqja, Rroca, Dzaria, Limaj, Etemi, Çyrbja, Rexhinaldo. Trajner: Armando Cungu

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Dojando Myftari, Ermal Barushi, Olsi Sokoli

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Bakhmut, hendeku i fundit i luftës në Ukrainë! Zelensky: Së shpejti përfundon ofensiva ushtarake! Putin ndjen rrezikun e sanksioneve

Bakhmut, hendeku i fundit i luftës në Ukrainë! Zelensky: Së shpejti përfundon ofensiva ushtarake! Putin ndjen rrezikun e sanksioneve